Nejnovější články

Jak zjistit velikost prstenu?

Jak zjistit správnou velikost prstenu?

Lámete si hlavu s tím, jakou zvolit velikost prstenu? Ať už vybíráte prsten k jakékoliv příležitosti, vždy vyvstane zásadní otázka: „Jakou velikost prstenu mám zvolit?“ Zde jsme si pro vás připravili pár rad:

 

Co je velikost prstenu?

Velikost prstenu, kterou představuje určité číslo, označuje obvod prstu v milimetrech (nebo-li také vnitřní obvod prstenu). Pokud je velikost prstenu 50, pak je jeho vnitřní obvod 50 mm.

 

Co je dobré vědět před měřením velikosti prstu?

Velikost prstu se může během dne nepatrně měnit v závislosti na denní době a na tom, co jste právě dělali. Všeobecně se doporučuje provádět měření mimo ranní hodiny (po ránu mohou být prsty nateklejší), při pokojové teplotě a kdy nejste bezprostředně po nějaké namáhavé činnosti.

 

Způsoby měření velikosti prstenu:

ODBORNÉ

Měřící kroužky – pomocí měřících kroužků nejpřesněji zjistíte, jaká velikost prstenu vám bude sedět. Můžete zajít do nejbližšího zlatnictví a zde je požádat, aby vám velikost prstu změřili.

Měřící trn – na měřící trn se nasadí prsten a na stupnici se pak odečte přesná velikost.

Měřící kroužky a měřící trn

Měřící kroužky a měřící trn

 

LAICKÉ (proveditelné u vás doma, avšak ne tak přesné)

Provázek – nejjednodušším způsobem jak změřit velikost prstu je omotání provázku kolem prstu. Pomocí popisovače pak na obou koncích provázku udělejte rysku, poté provázek zase rozmotejte a změřte délku označeného provázku pomocí pravítka. Výsledné číslo je i výsledná velikost prstenu. Pamatujte na to, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub. Nemějte prst provázkem příliš přiškrcený.

 

Měřící proužek – měřící proužek si můžete vytisknout na své tiskárně, vystřihnout a omotat kolem prstu. Díky předtištěné stupnici zjistíte velikost svého prstu.

Šablonu pro tisk měřícího proužku si můžete stáhnout ZDE.

Měřící proužky

Měřící proužky

 

Měřící kroužky předtištěné na papír – další způsob určení velikosti (např. pokud chcete prsten vybrat jako dárek) je porovnání prstenu (či jen jeho obkresleného obrysu) s předtištěnými kroužky na papíru. Udělejte to tak, aby po přiložení prstenu na kroužek byl vidět celý okraj vytištěného kroužku, ale ne už jakékoli bílé místo mezi obrysem vytištěného kroužku a prstenem.

Šablonu pro tisk si můžete stáhnout ZDE.

  • šablonu měřících kroužků vytiskněte v měřítku 1:1 (při tisku je potřeba nastavit, aby tisk odpovídal skutečné velikosti šablony). Po vytištění přeměřte pomocí pravítka referenční kroužek který má velikost 2 cm. Tak budete mít jistotu, že jste vytiskli šablonu ve správném měřítku.
Měřící kroužky na tisk

Měřící kroužky na tisk

 

Tabulka průměrů prstenů – velikost prstenu se dá určit podle průměru prstenu či obkresleného obrysu z níže uvedené tabulky.

 

Většina žen se pohybuje v rozmezí velikostí 50–60 dle měřících kroužků, což odpovídá obvodu prstu 50-60 mm. Muži mají prsty v závislosti na větších rukou tlustší a pohybují se v rozmezí velikostí 60–70.

Taťána Reichelová

Taťána Reichelová

Milovnice dobrých vztahů, rychlých aut, italské kuchyně, šampaňského a skleněných šperků.
Taťána Reichelová

Latest posts by Taťána Reichelová (see all)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *